atrakcje na mazyrach alpaki

Atrakcje na Mazurach

Mazury to idealne miejsce na wypoczynek. Chyba każdy marzy o tym, by choć na chwilę znaleźć się wśród malowniczych jezior, czystych plaż, a także popływać łodzią po tamtejszych akwenach. W niniejszym artykule spróbujemy poznać Mazury od nieco innej strony. Sprawdzimy, gdzie będziemy dobrze się bawić, odwiedzimy mazurskich ,,świadków historii”, a także… zobaczymy na własne oczy stado alpak. Zapraszamy do lektury!

Atrakcje na Mazurach dla miłośników historii

Schron bierny Regelbau 502 w Piszu to jeden z najważniejszych elementów tzw. Piskiej Pozycji Ryglowej, a konkretnie Punktu Oporu Pisz. Obiekt powstał w 1939 roku, a więc na krótko przed rozpoczęciem II Wojny Światowej. Schron dowodzenia zaprojektowany i wybudowany został zgodnie z wymogami klasy B (odporność na uderzenie pojedynczego pocisku 300 mm) i znajduje się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Adres, pod którym zabytek jest zlokalizowany to ul. Nidzka 11, 12-200 Pisz. Obiekt można zwiedzać po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod numerem 695 753 637. Tuż przy schronie znajduje się interesująca trasa historyczna, w obrębie której umieszczono opisaną ekspozycję militarną. Warto dodać, że schron bierny znajduje się pod opieką lokalnego Stowarzyszenia Historycznego o nazwie „Piska Pozycja Ryglowa”. Więcej informacji na temat obiektu można znaleźć w wielu publikacjach o charakterze militarno-historycznym.

Odległość od Jabłoń Resort: 4,7 km

Alpaki na Mazurach

ALPAKI POD LIPAMI to znajdujące się około 5 km w linii prostej od jeziora Śniardwy miejsce, w którym można — dosłownie — zrobić sobie selfie z alpaką. Zwierzakami zajmuje się bardzo sympatyczny opiekun, który chętnie i z pasją opowiada o tych niezwykłych ssakach, o ich trybie życia, odżywianiu i pielęgnacji. Alpaki są przyzwyczajone do turystów, są bardzo towarzyskie i przyjazne. Można sobie z nimi zrobić zdjęcie, a także je przytulić. Program ,,spotkania” z alpakami bardzo często obejmuje ich żywienie, co jest prawdziwą frajdą zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Adres, pod którym działa obiekt to Wólka 1, 12-220 Wólka. Dlatego, jeśli ktoś lubi typowo agroturystyczne atrakcje Mazury będą dla niego idealnym miejscem. Rezerwując pokój w naszym Resorcie warto wziąć pod uwagę krótką wycieczkę do pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego z Alpakami oddalonego o zaledwie 22 km od naszej lokalizacji. Alpaki pod lipami to także świetne zwieńczenie godzinnej wyprawy rowerowej przez okoliczne lasy.

Odległość od Jabłoń Resort: 22 km

Muzeum Ziemi Piskiej

Muzeum Ziemi Piskiej to kolejne miejsce, które koniecznie warto odwiedzić. Pierwsze plany jego stworzenia miały miejsce już w 1965 roku. To właśnie wtedy (17 grudnia) powołano do życia Towarzystwo Miłośników Ziemi Piskiej. Już dwa lata później zintensyfikowano wysiłki na rzecz powstania obiektu, za którymi — co warto podkreślić — stali najbardziej wpływowi mieszkańcy. Data ta była zresztą nieprzypadkowa, gdyż właśnie w 1967 roku Pisz świętował 600-lecie nadania praw osadniczych.Kolejne dwa lata później, a konkretnie 21 lipca 1969 roku muzeum wreszcie powstało. Dziś znajduje się ono w pomieszczeniach należących do piskiego ratusza. Warto dodać, że w zbiorach obiektu znajdują bardzo duże zasoby etnograficzne i kulturalne, których nie posiadają inne muzea na Mazurach. Muzeum warto zwiedzić w trakcie wycieczki po Piszu, odkrywając w międzyczasie niezwykłe tajemnice tego mazurskiego miasteczka.

Odległość od Jabłoń Resort: 4,6 km

Czas wypocząć w Parku Wodnym

Gdy już zwiedzimy muzea na Mazurach, odwiedzimy alpaki i dowiemy się czegoś więcej na temat lokalnych umocnień, przyjdzie czas na wodne szaleństwo. Decydując się pobyt w naszym resorcie SPA warto zaplanować jeden dzień wyjazdowy. Dobrym wyborem będzie popołudniowy trip nad malownicze jezioro Mikołajskie, nad którym znajduje się popularna przystań żeglarska, a także Park wodny Tropikana, a w niej basen sportowy o długości 25 m, szerokości 12 m i głębokości do 2,5 metra, a także basen rekreacyjny z falą, którego długość to 20 m, szerokość 10 m i głębokość 1,6 m. Dodatkowo w obiekcie znajduje się wodna atrakcja „rwąca rzeka”, basen do nauki pływania i brodzik dla dzieci. Tuż obok strefy basenowej znajduje się strefa jacuzzi (borowinowe, jodowo-bromowe, morskie), a także wiele innych atrakcji takich jak:

  • sauny: parowa i suche o nutach zapachowych: świerku, eukaliptusa, alpejskich ziół,
  • jaskinia śnieżno-lodowa,
  • jaskinia solna,
  • tężnie solankowe,
  • zjeżdżalnia ,,cebula”,
  • zjeżdżalnia 3-torowa

Obiekt jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 21, a także w soboty i niedziele od 9 do 21. Cały kompleks wypoczynkowy znajduje się w Mikołajkach pod adresem:
ul. Mrągowska 34,11-730 Mikołajki.

Odległość od Jabłoń Resort: 40 km

Dla osób lubiących różnego rodzaju atrakcje, Mazury będą idealnym miejscem wypoczynku. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy historii, relaksu na świeżym powietrzu, a także pasjonaci wodnego szaleństwa. Może więc warto odkryć atuty tego regionu na nowo?
Jeśli szukają Państwo innych atrakcji, jako zespół Jabłoń Lake Resort chętnie podpowiemy jak aktywnie spędzić czas na naszych pięknych Mazurach!